Messi mërziti Mbappe në finalen e Kupës së Botës, Macron duhej të qetësonte numrin 10

Emmanuel Macron është tifozi kryesor i kombëtares franceze.

Presidenti i Republikës franceze ka ndjekur finalen e Kupës së Botës nga tribunat e stadiumit Lusail.

Presidenti kaloi kohë me lojtarë të lënduar të kombëtares franceze dhe legjenda të futbollit:

Kur atmosfera në fushë u bë shumë e nxehtë, Macron duhej të zhvishej.

Dhe pas ndeshjes, presidenti i Francës qetësoi Mbappen, i mërzitur nga disfata. Kilian ishte aq i dëshpëruar sa nuk i kushtoi shumë vëmendje Macronit.

Kategoritë
Sport