Messi tregohet ”gjentëllmen” e merr trofeun dhe ia jep gruas së tij

Lionel Messi, i cili e bëri Argjentinën më të madhen në botë duke fituar Kupën e Botës, ndau gëzimin me gruan e tij pas marrjes së trofeut. Messi gjithashtu nuk ka neglizhuar t’i bëjë foto gruas së tij Roccuzzo me kupën e fituar.

Argjentina, e cila fitoi Kupën e Botës për herë të tretë në historinë e saj, i dha fund dëshirës së saj 36-vjeçare për kampionatin duke fituar kupën pas vitit 1986.

Lionel Messi dominoi ndeshjen në Argjentinë, duke mbajtur në stemën e tij yllin e tretë të Kupës së Botës.

Ylli argjentinas shënoi golin e parë dhe të tretë të vendit të tij në finale.

Në momentin e golit të Messit nga pika e bardhë gruaja e tij, Antonela Ruccozzo u pa tejet e emocionuar.

Duke thyer rekorde një nga një, Messi ka festuar në maksimum kampionatin e Argjentinës me familjen e tij.

Pas ceremonisë së trofeut, Messi përqafoi gruan dhe fëmijët e tij dhe përjetoi një gëzim të madh.

 

Kategoritë
LajmeSport