Messit iu ofrua kontrata më e madhe në historinë e futbollit

Klubi saudit Al-Hilal është i gatshëm t’i ofrojë 300 milionë euro në vit Lionel Messit në mënyrë që ta joshë të veshë fanellën e tyre, raporton gazeta spanjolle Mundo Deportivo.

Argjentinasi ka në tryezë një ofertë për një kontratë trevjeçare, e cila praktikisht do ta bënte miliarder gjatë asaj periudhe dhe gazeta spanjolle shkruan se babai i Messit, Jorge, ka mbërritur në kryeqytetin saudit për të diskutuar ofertën e klubit saudit.

Nëse Messi pranon ofertën e Al-Hilal, ai do të fitojë dukshëm më shumë se Ronaldo dhe do të ketë mundësinë të luajë sërish kundër rivalit të tij të madh, i cili i është bashkuar radhëve të rivalëve të hidhur Al-Nassr.

Kontrata e Messit me PSG-në skadon në fund të këtij sezoni dhe parisienët duan t’ia zgjasin kontratën yllit të tyre edhe për të paktën një vit shtesë, por ende nuk është rënë dakord për shumën e pagës që duhet të marrë Messi gjatë asaj periudhe.
Al-Hilal aktualisht është i ndaluar të sjellë lojtarë deri në afatin kalimtar të ardhshëm, që do të thotë se transferimi eventual i Messit mund të realizohet vetëm në momentin e duhur.

Kategoritë
Sport