Mijëra brazilianë në lot gjatë përshëndetjes së fundit me Pelen

Në stadiumin e skuadrës së Santos, “Vila Bolmiro”, rreth orës 14:00 me orën tonë janë hapur dyert për lamtumirën e legjendës Pele që ndërroi jetë të datën 29 dhjetor.

Trupi i ish-sulmuesit është balsamosur pasi ishte e pamundur që të ruhej në gjendje normale, ndërsa homaxhet mund të bëhen për 24 orë nga të gjithë njerëzit. Radhë të gjata, lotë dhe emocione e nostalgji për dhjetra mijëra brazilianë.

 

Kategoritë
Sport