‘Mijëra ndjekës dhe propozime për martesë’, sulmuesi i Koresë së Jugut në sy të vajzave evropiane

Derisa Kampionati Botëror 2022 i mbajtur në Katar vazhdon me gjithë emocionet e tij, ndodhin edhe ngjarje interesante. Cho Gue-sung, një futbollist 24-vjeçar në Korenë e Jugut, i cili arriti të dilte nga Grupi H si i dyti, është vërshuar nga fansat në rrjetet sociale.

Cho Gue-Sung, i cili u bë yll me paraqitjen e tij në ndeshje, përjetoi një ndryshim të plotë. Futbollisti i Koresë së Jugut u vërshua nga fansat dhe u bë hit në rrjete sociale.

Sipas lajmeve në The Athletic, sulmuesi i Koresë së Jugut Cho Gue-Sung, i cili kishte rreth 20 mijë ndjekës në llogarinë e tij në Instagram para Kupës së Botës, filloi të tërheqë vëmendjen nga e gjithë bota pas ndeshjes me Gana.

Numri i ndjekësve në llogarinë e 24-vjeçares në rrjetet sociale ka arritur në 1.6 milionë në vetëm pak ditë, pavarësisht se ka vetëm pesë postime dhe nuk ka postuar që nga korriku.

Duke arritur në 1 milion e 600 mijë ndjekës pas paraqitjes në Botëror, Cho po përballet edhe me një interes të madh nga ndjekësit e tij. Futbollisti i Koresë së Jugut, i cili ka marrë mijëra mesazhe nga ndjekësit e tij, dyshohet se është dashur të fikë telefonin për shkak të interesit të madh.

Mësohet se Cho Gue-Sung, i cili përveç futbollit tërheq vëmendjen me pamjen e tij, merr edhe mesazhe martese nga ndjekësit.

 

Kategoritë
LajmeSport