Mike Tyson është fotografuar në një karrige me rrota në aeroportin e Miami

Kohët e fundit ai tronditi fansat duke pretenduar se ‘data e tij e skadencës’ po ‘vjen shumë shpejt’ – dhe pamja e Mike Tyson në një karrige me rrota do të bëjë pak për të lehtësuar frikën e atyre që shqetësohen për të.

Tyson, 56 vjeç, pozoi për selfie me fansat dhe u kalua përmes terminalit në Aeroportin Ndërkombëtar të Miami të martën.

Boksieri ikonë i peshave të rënda ka vuajtur nga një ‘shpërthim i nervit shiatik’, një gjendje mjekësore që lidhet me pjesën e poshtme të shpinës, e cila thuhet se është një ‘çështje e vjetër’. Ai u fotografua duke përdorur një kallam muajin e kaluar edhe pse tani duket se ai ka nevojë për më shumë ndihmë me lëvizshmërinë e tij gjatë udhëtimit.

Ai ka treguar më parë se dhimbja e shpinës e bëri atë të linte boksin – dhe një shpërthim serioz në vitin 2020 e la atë në lot dhe të lidhur në shtrat për dy javë.

Por një person i brendshëm i afërt me Tyson i siguroi fansat, duke folur për TMZ: “Është thjesht një rrezik profesional për një atlet si Mike”.

Kohët e fundit, Iron Mike ka folur në mënyrë morbide për mënyrën sesi ai pret që vdekja e tij të vijë ‘shumë shpejt’ ndërsa fliste me një terapist të traumës dhe varësisë.

“Ne të gjithë do të vdesim një ditë, sigurisht,” tha Tyson.

“Pastaj, kur shikoj në pasqyrë, shoh ato pika të vogla në fytyrën time, them, “Uau. Kjo do të thotë se data ime e skadencës po afrohet, shumë shpejt”.

Javët e fundit, Tyson ka marrë shërbimin e transmetimit Hulu, i cili dyshohet se ka prodhuar një seri për jetën e tij pa pëlqimin e tij, as pa i ofruar atij një sasi të vogël kompensimi.

Duke folur në rrjetet sociale, Tyson filloi një zhveshje verbale të Hulu, duke i akuzuar ata për krijimin e një ‘stori të skllevërve që merr përsipër’ të jetës së tij.

Postimi i parë i Tyson për këtë çështje erdhi përmes Instagramit, duke falënderuar mikun e tij dhe presidentin e UFC, Dana White për refuzimin e tij për t’u përfshirë në Mike.

“Hulu u përpoq t’i paguante në mënyrë të dëshpëruar vëllait tim Dana White miliona pa më ofruar një dollar për të promovuar që zotëria e tyre skllevër të merrte përsipër historinë për jetën time,” shpjegoi ai.

Ai e hodhi poshtë sepse nderon miqësinë dhe trajtimin e njerëzve me dinjitet.

Tyson pati meçin e tij të parë profesional në vitin 1985, duke mposhtur Hector Mercedesin vetëm 18 vjeç.

‘Iron Mike’ shpejt fitoi një reputacion për stilin e tij të egër dhe frikësues dhe ishte boksieri i parë i peshave të rënda që mbajti njëkohësisht titujt WBA, WBC dhe IBF, – si dhe ishte i vetmi luftëtar i peshave të rënda që i bashkoi ato me radhë.

Ai kreu tre vjet burg për përdhunimin e adoleshentes Desiree Washington në korrik të vitit 1991 dhe e deklaroi veten të falimentuar në vitin 2003 – pavarësisht se fitoi mbi 30 milionë dollarë për disa nga zënkat e tij dhe 300 milionë dollarë gjatë karrierës së tij.

Kategoritë
Të ndryshme