Miku i Putin zbulon të vërtetën mbi shëndetin e presidentit

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov hodhi poshtë zerat mbi shëndetin e tij, duke thënë se presidenti Putin nuk ka asnjë sëmundje.

“Ju e dini, presidenti Putin shfaqet çdo ditë në publik. Ju i shihni transmetimet televizive dhe fjalimet e tij,” tha Lavrov për mediat shtetërore.

Ai shtoi se asnjë person i logjikshëm nuk sheh te presidenti shenja të ndonjë sëmundjeje.

Spekulimet mbi shëndetin e Putin kanë disa kohë që qarkullojnë në media dhe Kremlini vazhdimisht i ka mohuar ato, raporton CNN.

Kategoritë
BotaLajme