Miliarderi japonez gjatë udhëtimit në hënë do të shpërndajë para për njerëzit

Miliarderi japonez Yusaku Maezawa, i cili së fundmi bëri një udhëtim turistik në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, ​​tha se donte të shpërndante para për njerëzit nga këtu.

Prodhuesi amerikan i raketave dhe anijeve hapësinore SpaceX, në pronësi të Elon Musk, do të marrë gjithashtu biznesmenin miliarder japonez Yusaku Maezawa në një fluturim turistik në Hënë në vitin 2023.

Manjati 45-vjeçar i modës Maezawa gjithashtu bëri një udhëtim turistik në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës së fundmi.

Biznesmeni i njohur Maezawa, një nga njerëzit më të pasur në Japoni, do të qëndrojë në stacionin hapësinor për 12 ditë dhe më pas do të kthehet në Tokë.

Prodhuesi amerikan i raketave dhe anijeve hapësinore SpaceX, në pronësi të Elon Musk, do të marrë gjithashtu biznesmenin miliarder japonez Yusaku Maezawa në një fluturim turistik në Hënë në vitin 2023.

Manjati 45-vjeçar i modës Maezawa gjithashtu bëri një udhëtim turistik në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës së fundmi.

Biznesmeni i njohur Maezawa, një nga njerëzit më të pasur në Japoni, do të qëndrojë në stacionin hapësinor për 12 ditë dhe më pas do të kthehet në Tokë.Miliarderi japonez, i cili ka një pasuri prej 1.9 miliardë dollarësh, tha në një deklaratë për vizitën e tij në stacion se do të shpërndajë para për ata që janë në tokë gjatë orbitës së tij. Megjithatë, se si Maezawa do ta bëjë këtë nuk dihet aktualisht.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme