Ministria cakton çmimet e karburanteve për sot: Çmimi i naftës ulet për 1 cent, benzina për 3 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar se çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.76 euro për litër, një cent më shtrenjtë sesa dje.

Në njoftimin e përditshëm të MINT-it, bëhet e ditur se çmimi i benzinës ka shkuar në 1,40 euro për litër.
Ndërkaq, ai i gazit është 0,76 euro për litër.

Kategoritë
LajmeVendi