Mocioni i mosbesimit, ‘Abazoviq s’e ka as mbështetjen e deputetëve shqiptarë’

Në kuvendin e Malit të Zi është duke u mbajtur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj kryeministrit Dritan Abazoviq.

Deputeti shqiptar Genci Nimanbegu i cili e përkrahë mocionin, e ka kritikuar kryeministrin Dritan Abazoviq duke thënë se nuk e ka luftuar korrupsionin dhe nepotizmin, njofton Klan Kosova.

Kategoritë
LajmeRajoni