Modric i kritikuar rëndë pas humbjes së Realit: U zhduk nga fusha

Real Madridi ka pësuar mbrëmë një disfatë të rëndë dhe të pakëndshme në skuadrën e Gironas me rezultat 4:2, ndërsa mediat spanjolle ndër të tjera fajtorin e kanë gjetur te mesfushori kroat Luka Modrić.

Të katër golat për Gironën i shënoi argjentinasi i madh Taty Castellanos, i cili me gjasë i ka shuar të gjitha shpresat e Realit për titull në këtë sezon.

Mediat spanjolle janë inatosur veçanërisht nga qëndrimi i keq i individëve, të cilët nuk e kanë kursyer as mesfushorin e Realit, Luka Modriq.

Përfaqësuesja kroate pati katër pasime kyçe, 64 të sakta nga 72 pasime gjithsej, 4/5 duele të fituara në tokë dhe një driblim të suksesshëm nga po kaq tentime.

Ai mori një vlerësim mesatar prej 6.8 nga SofaScore, më i ulëti në mesfushën e Realit dhe i pesti më i larti mes titullarëve në skuadrën e mposhtur Madrid.

“Ai u përpoq në pjesën e parë. Në të dytën, ai si i gjithë ekipi u zhduk”, raporton Mundo Deportivo, ndërsa Marca shkruan se e ka “filluar mirë ndeshjen”, se “i ka shpërndarë mirë shokët e skuadrës”. por se ai “humbi shtimin e fundit”.

“Nuk ishte futbolli i tij më i mirë”, shton ai dhe shkruan se ka treguar shumë, por asgjë që do ta prishte ndeshjen.

Ai u largua nga loja në minutën e 63-të kur u zëvendësua nga francezi Aurelien Tchouameni.

Kategoritë
Sport