Modriç ngushëlloi Neymarin dhe shokun e skuadrës që qante në mes të festës

KROACIA është në gjysmëfinale të Kupës së Botës! Brazili i fuqishëm ra edhe në penallti. Brazilianët kaluan në avantazh në kohën shtesë me Neymar, por Bruno Petković shënoi për 1:1 dhe e çoi ndeshjen në penallti. Atje, Kroacia përdori katër, kurse Brazili vetëm dy. Dominik Livakoviç priti një penallti, ndërsa brazilianët humbën tjetrën.

E ndërsa të gjithë lojtarët kroatë e festuan në mënyrë të egër pasimin, Luka Modrić bëri një lëvizje për t’u mbajtur mend. Ai shkoi në kombëtaren braziliane, ku ngushëlloi Rodrygo, një shok skuadre nga klubi. Dominik Livakoviç priti penalltinë e parë dhe drejtoi të gjithë gjuajtjen. Rodryg tashmë ishte ngushëlluar nga Neymar dhe Modrić i përqafoi të dy.

Kategoritë
Sport