Modriç refuzoi të bëhej futbollisti më i paguar në botë pas Ronaldos dhe Mbappes

ARAB Okaz Sport prezantoi detajet e ofertës së Al Nassr për Luka Modrić (37). Sauditët donin ta bënin kapitenin kroat futbollistin e tretë më të paguar në botë. Me atë kontratë, Modrić do ta kishte vendosur veten pas Cristiano Ronaldos dhe Kylian Mbappé, por ai refuzoi.

Modriq refuzoi një kontratë brutale

Al Nassr i ofroi Modriçit 40 milionë euro në sezon dhe në total Modriç do të fitonte rreth 100 milionë euro gjatë kohëzgjatjes së kontratës dyvjeçare e gjysmë. Al Nassr donte ta përfundonte punën menjëherë në merkaton e dimrit, por Modrić vendosi të qëndronte në Real. I njëjti burim shton se drejtuesit e Al Nassr janë të ngazëllyer nga ideja për të pasur në skuadër Luka Modric dhe Cristiano Ronaldo.

Al Nassr gjithashtu dëshiron Ramosin

Kujtojmë se klubi i Premierligës saudite, Al Nassr, solli 37-vjeçarin Cristiano Ronaldo për pagën më të lartë në historinë e futbollit. Portugezi duhet të fitojë gjysmë miliardë euro për dy vjet e gjysmë. Futbollisti i dytë më i paguar në botë është Kylian Mbappe, i cili fiton rreth 117 milionë euro në vit te PSG.

Çfarë do të bëjë Modriç pas këtij sezoni?

Megjithatë, sauditët nuk kanë në plan të ndalen te Ronaldo, dhe Marca spanjolle javët e kaluar shkroi se Al Nassr dëshironte Luka Modric dhe Sergio Ramos. Modriç është i lidhur kontraktualisht me Real Madridin deri në fund të sezonit aktual dhe pyetja është se çfarë do të ndodhë kur të përfundojë.

Kontrata e re nuk është ende gati për të, shkruan As, duke shtuar se lojtarët e tjerë të Realit janë në të njëjtën situatë dhe janë të lidhur kontraktualisht deri në verën e vitit 2023. Siç shkruhej më herët se Modriç nuk duhet të shqetësohet për një kontratë të re, por se minutat e tij me siguri do të zvogëlohen.

Kategoritë
Sport