Modriç shpenzoi dy milionë euro për bashkëlojtarët e tij. Bleu të gjithëve të njëjtën dhuratë

LUKA MODRIC është duke u përgatitur me Kroacinë për provën gjysmëfinale ndaj Argjentinës në gjysmëfinalen e sotme të Kupës së Botës. Para ndeshjes foli bashkëpunëtori i tij Simon Bastiansen, ekspert i markës, i cili ka punuar me Modriçin që nga Botërori 2018 në Rusi.

“Ai po shikonte në atë orë”

Modriç dhe Bastiansen u takuan pas Rusisë: “Ai sapo kishte fituar Topin e Artë, në të njëjtin vit fitoi Ligën e Kampionëve dhe u argjend në Kupën e Botës dhe u bë lojtari më i mirë i turneut, por kur e takova, kuptova se ai është ylli sportiv më i sjellshëm që kam takuar ndonjëherë. Dhe kam takuar shumë prej tyre”, tha Bastiansen për mediat daneze.

Më pas ata u takuan në Zagreb dhe Bastiansen i solli Modriçit një orë Breitling si dhuratë, i cili donte të punonte me futbollistin më të mirë të atëhershëm në botë.

“U ulëm për një pije dhe ai shikoi orën e tij. Në fakt, edhe unë po e shikoja dhe i thashë që mbante një orë shumë të bukur. Ai më falenderoi me mirësjellje dhe më pas, duket se i erdhi një ide. ”, tha Bastiansen. Në dorën e Modriqit ishte një Daytona Rolex ari i kuq, dhe Bastiansen e dinte se kushtonte 40,000 euro.

Modriç shpenzoi dy milionë euro për orë

“Është një orë speciale,” i tha Modriç më pas Bastiansen, i cili transmeton fjalët e Modric: “Ai më thotë se e ka trajtuar veten me atë orë pasi fitoi Topin e Artë, por shton se ka blerë gjithsej 25 orë për shokët e tij nga Real Madrid dhe 25 të tjera për shokët e tij nga kombëtarja. Por nuk ishin vetëm shokët e tij që morën dhurata, ai i bleu ato për shoferët e autobusëve, mjekët, fizioterapistët dhe asistentët”.

Modriq, pra, shpenzoi dy milionë euro për ora për bashkëpunëtorët e tij më të afërt nga kombëtarja dhe klubi.

Kategoritë
Sport