Modriq është gati të nënshkruajë vendimin më të vështirë në karrierën e tij për titullin e Kroacisë

Kapiteni i skuadrës kroate të futbollit, Luka Modriq, para paraqitjes së parë në Botërorin e Katarit kundër skuadrës marokene, ka thënë se është gati ta mbyllë karrierën në rast se Flames do të bëhen kampionë bote.

Mesfushorit të Real Madridit iu drejtua një pyetje interesante nëse do ta mbyllte karrierën si Ronaldo nëse do të fitonte Kupën e Botës dhe ai pa shumë hezitim tha:

“Zoti le të ndodhë. Nëse më duhet të tërhiqem që të jemi kampionë, do ta nënshkruaj menjëherë. U them tifozëve se do të japim maksimumin dhe se do të bëjmë gjithçka për t’i bërë ata krenarë për lojërat tona. përfaqësojnë Kroacinë në mënyrën më të mirë dhe do të jenë mbështetje”, tha Modriq.

Kroacia ndeshjen e parë në Botëror e zhvillon nesër me Marokun në orën 11:00 me orën tonë, katër ditë më pas do të luajë kundër Kanadasë dhe do ta mbyllë grupin me një duel kundër Belgjikës.

Kupa e Botës në Katar do të luhet nga 20 nëntori deri më 18 dhjetor të këtij viti.

Kategoritë
Sport