Modriq përfundoi në lot pas debaklit në Champions League, nuk donte të fliste për të ardhmen

Mesfushori kroat Luka Modriç ishte një nga lojtarët më të këqij të Realit në debaklin e ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, dhe mediat spanjolle raportojnë se 37-vjeçari i bëri deklaratat e tij në lot pas ndeshjes në miks. zona e Etihadit.

Modriq u zëvendësua në minutën e 63-të të ndeshjes, të cilën kampionët aktualë të Evropës e humbën 4:0 dhe u eliminuan nga gara më e fortë me 5:1 në total.

“Ne nuk ishim të mirë. Ne donim të luanim ndryshe dhe më mirë, por nuk ia dolëm. City ishte superior. Kështu ndodhi. City ishte shumë më mirë. Ne duhet ta pranojmë dhe t’i urojmë ata. Tani duhet ta pranojmë këtë. disfatën dhe shikoni se çfarë do të ndodhë më pas “Gjithmonë kur humbet Reali, gjithçka bëhet e madhe dhe e rëndësishme. Ka shumë analiza dhe kritika. Duhet të jetojmë me të dhe jemi mësuar me të. Kritikat nuk do të na varrosin, veçanërisht ato konstruktive dhe ne duhet t’i pranojmë ata pas një disfate kaq të rëndë”, u tha Modriç gazetarëve në fillim në depresion.
Shumica e pyetjeve dhe kritikave pas sikletit të Realit i drejtoheshin trajnerit Carlo Ancelotti dhe Modrić komentoi edhe pyetjen nëse ky ishte fundi i epokës së Realit.

“Trajneri meriton të qëndrojë në vendin e tij edhe pas kësaj disfate. Ai na solli kaq shumë trofe dhe sezonin e kaluar ai ishte i jashtëzakonshëm. Nuk ka nevojë për drama. Do të shohim. Tani duhet të vazhdojmë. Nuk dua të flas për të ardhmen time. Do të shohim se çfarë do të ndodhë, të ndodhë,” tha ai.

Modrić ende dëshironte të përfundonte në një notë pozitive, kështu që ai theksoi se kjo skuadër mund të sjellë ende shumë lumturi për tifozët e Realit.

Kategoritë
Sport