Moment i pakëndshëm në konkursin e Miss Universe: përfaqësuesja ukrainase “iku” nga përfaqësuesja ruse

Një video është postuar në TikTok që tregon një moment të sikletshëm mes një përfaqësuesi ukrainas dhe një përfaqësuesi rus në konkursin Miss Universe të mbajtur javën e kaluar në New Orleans.

Pasi përfaqësuesja e Ukrainës në konkursin Miss Universe foli për marrëdhënien e saj me përfaqësuesen ruse në konkurs, u publikua një video e një momenti të vështirë mes tyre.

Në video shihet ardhja e modeles ruse Anna Linnikova teksa tashmë pozojnë përfaqësues të vendeve të tjera. Linnikova ndaloi një vend nga përfaqësuesja e Ukrainës.

@missu_co

Curiosidad: Al llegar la chica de Rusia 🇷🇺, la chica de Ucrania 🇺🇦 hace cambiar a Colombia 🇨🇴 de su puesto. 🤔

♬ sonido original – Missu 👑

Victoria Apanasenko që përfaqësonte Ukrainën më pas i kërkoi Miss Kolumbisë të ndërronte vendet në mënyrë që ajo të ishte sa më larg ruse.

Pas konkursit, ajo i tha kanalit televiziv ukrainas TSN News se përpjekjet për të skualifikuar përfaqësuesen ruse kishin dështuar.

Apanasenko komentoi gjithashtu përpjekjet e garueses ruse për të bërë foto pranë saj në konkurs.

“Ajo u ngarkua nga komiteti i saj organizativ që të bënte një selfie me mua. Dhe kjo nuk është hera e parë që e provon. Unë kam vetëm një pyetje për të dhe deri më tani nuk kam marrë përgjigje – a e mbështet ajo politikën e presidenti i saj që filloi luftën në Ukrainë apo jo. Disa herë ata ofruan të bënin një ‘video miqësore'”, tha ajo në atë kohë.

Kategoritë
Të ndryshme