Moment si ky nuk keni parë kurrë, gjyqtari “ndërhyn” ashpër ndaj lojtarit (Video)

Palmeiras dhe Cerro Porteno u përballën të mërkurën në Copa Libertadores në Paraguaj.

Por pas tetë minutash në ndeshjen e parë të raundit të 16-të në stadiumin General Pablo Rojas, arbitri anësor vendosi të bënte një veprim që më pas theu rrjetin e internetit.

Ylli i Palmeiras, Gustavo Scarpa shkoi të ekzekutojë një goditje këndi nga e majta. Gjyqtari u largua për t’i dhënë Scarpës hapësirë ​​të mjaftueshme për të realizuar goditjen e këndit. Megjithatë, ai më pas bëri një hap të vogël në të djathtë të tij dhe e pengoi sulmuesin të gjuante topin.

Braziliani më pas goditi aksidentalisht pjesën e pasme të këmbës së drejtuesit të linjës dhe ra në tokë në mënyrë gazmore. 28-vjeçari me sa duket kishte disa dhimbje teksa ishte shtrirë në fushë, por fatmirësisht arriti të çohej dhe të vazhdonte.

Megjithatë, ajo përplasje e vogël nuk iu pengua Palmeiras-it pasi ata fituan me lehtësi 3-0 dhe e kthyen ndeshjen e kthimit në Brazil në një formalitet.

Kategoritë
Sport