Momente emicionuese të trajnerit argjentinas pas fitores së trofeut

Argjentina fitoi Kupën e Botës me një avantazh 4-2 në penallti në ndeshjen, e cila përfundoi 3-3 në kohën shtesë 2-2, ndërsa Franca përfundoi e dyta në turne.

E udhëhequr nga 44-vjeçari Scaloni, Argjentina fitoi titullin e parë të Kupës së Amerikës në 28 vjet dhe titullin e parë të Kupës së Botës në 36 vjet.

Pasi u shënua goditja e fundit e penalltisë nga Montiel dhe Argjentina fitoi trofeun, trajneri i skuadrës, Lionel Scaloni, pati ndjenja të përziera.

Trajneri argjentinas nuk mund ta besonte kampionatin, më pas buzëqeshi. Më në fund, ai nuk i mbajti dot lotët dhe qau nga gëzimi.

Kategoritë
LajmeSport