Mosekzekutimi i pagave për mësimdhënësit – Bislimi paralajmëron se Kurti do të flas për zgjidhje

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, tha se kryeministri Albin Kurti do të flas gjatë së mërkurës për një zgjidhjes sa i përket mosekzekutimit të pagave për mësimdhënësit.

Ai në Komisionin për Integrim Evropian theksoi se kryeminsitri do të dalë e të flasë për këtë çështje, pa dhënë detaje se kur.

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreVendi