Murati thotë se jemi me fat: Po e tejkalojmë më së liri krizën energjetike

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se si shtet është fat i madh, që po tejkalohet më së liri dhe lehti në rajon kjo krizë me energji elektrike.

Sipas Muratit të gjitha shtetet tjera fqinjë, kanë ndarë buxhetin më të lartë për këtë çështje.
Ai ka shtuar se në vend kanë arritur të mbajnë tarfiat më të ulëta se shtetet tjera.

Kategoritë
LajmeVendi