Muriqi te CSKA Moscow? Tare tregon të vërtetën

A shkon Muriqi te CSKA? Jo sipas drejtorit sportiv të Lazios, Igli Tare: këto janë fjalët e tij për sa i përket merkatos.

Pak para fillimit të ndeshjes Lazio-Udinese , ndeshjen e Kupës së Italisë, mikrofonët e Sport Mediaset shkëmbyen disa fjalë me drejtorin sportiv Igli Tare.

“Nuk ka asnjë negociatë mes Muriqit dhe CSKA-së. Disa gjëra vetëm e dëmtojnë Lazion. Ne e dimë se si duhet të veprojmë në marrëveshje me Sarrin. Ne dëgjojmë gjëra rreth e rrotull që nuk janë të vërteta. Nga ana jonë, ne e dimë se kemi një problem me likuiditetin. indeksi që duhet të zgjidhet. Dikush do të arrijë vetëm nëse do të gjejë lojtarë të përshtatshëm për mënyrën e lojës së Sarrit. Përndryshe nuk do të ketë lëvizje. Trajneri nuk ka kërkuar përforcime të reja. Gazetarët duhet të na tregojnë respekt. Para se të operojmë duhet të zgjidh disa situata”.

Kategoritë
Sport