Ndalohet kamioni në Han të Elezit, policët hasin në pesë emigrantë

Zyrtarët policor sot në pikën e kalimit Kufitar Hani i Elezit kanë ndaluar për kontrollim një kamion mallrash.

Gjatë kontrollit më të detajuar në ‘vijë të dytë’, të kamionit i cili vinte nga Turqia, përmes Greqisë dhe së fundit Maqedonisë së Veriut, në kamionin e mbyllur kanë hasur pesë shtetas (emigrantë) nga Siria.

Shtetasit sirian nuk kishin dokumente të udhëtimit. Për rastin është njoftuar prokurori dhe në koordinim më të është trajtuar rasti si ‘kontrabanda me emigrant’, ka njoftuar policia.

Kategoritë
LajmeVendi