Ndeshja e Besiktashit është shtyrë për shkak të sulmit terrorist në Turqi

Të dielën në mbrëmje, Besiktas është dashur të zhvillojë një ndeshje në shtëpi të kampionatit turk kundër Antalyaspor. Ndeshja u shty për një kohë të pacaktuar, siç njoftoi shërbimi për shtyp i Federatës Turke të Futbollit.

Ndeshja e futbollit është shtyrë pas sulmit terrorist në Stamboll. Ka informacione për të vdekur dhe të plagosur.

Besiktas aktualisht renditet në vendin e tetë në renditjen e Superligës turke.Vini re se kampion aktual i Turqisë është Trabzonspor.

Kategoritë
Sport