Ndryshimi i jashtëzakonshëm fizik i McGregor po shkakton probleme, ai nuk mund të kalojë nga dera

Luftëtari irlandez i MMA-së, Conor McGregor, së fundmi ka bërë një transformim të rëndësishëm fizik teksa përgatitet të kthehet në tetëkëndësh.

McGregor nuk ka luftuar që nga korriku i vitit 2021, kur kundërshtari i tij ishte Dustin Poirier, dhe kjo luftë u ndërpre sepse irlandezi theu këmbën. Ai nuk ka luftuar që atëherë dhe ka spekulime se në çfarë forme është deri më tani nga tetëkëndëshi dhe nëse po kujdeset për trupin e tij. Mirëpo, fotot dhe videot që poston në rrjetet sociale tregojnë se ai ka bërë një transformim të madh dhe se po hyn në një formë që fansat dhe kundërshtarët nuk e kanë parë më parë.

Ai ka postuar një foto në Twitter ku shfaq duart e tij të mëdha. Në përshkrim ka deklaruar se nga dera kalon anash. Trupi i tij është më i gjerë se dera e tualetit ku është fotografuar. Disa muaj më parë ai tha se fitoi 15 kg muskuj dhe asnjë pikë yndyrë.

Pasi të kthehet, McGregor ka një punë të vështirë përpara tij. Ai humbi disa luftime radhazi, dhe disa pretendojnë se ai nuk do të jetë më i njëjti.

Megjithatë, ai ende “thirr” luftëtarët e tjerë dhe të fundit që u “shënjestruan” ishin Islam Makhaçev dhe Aleksandër Volkanovski.

Kategoritë
Sport