Ndryshon moti sërish, parashikimi për dy ditët e ardhshme

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas këtij instituti, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius.

“Temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius”, thuhet në njoftimi ne tyre.

Tutje, në këtë njoftim thuhet se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme