Në fillim të pranverës turqit në Antalya shijojnë diellin dhe detin

Temperatura e ajrit e cila ishte nën normat sezonale në Antalia prej dy ditësh është në rritje.

Moti i nxehtë, duke arritur në 20 gradë, sinjalizoi sezonin veror në qytetin turistik të Antalias.

Me fundjavën dhe motin me diell, pushuesit vendas dhe të huaj u dyndën në plazhin me famë botërore Konyaaltı.

Qytetarët që ndoqën pamjen nga varianti bënë shumë foto kujtimi.

Në plazh, ku ka çiklistë por edhe shëtitës, disa gra bënin joga me muzikë.

Disa pushues notojnë në ujërat blu të Mesdheut në një temperaturë uji 18 gradë.

 

Kategoritë
BotaLajme