Në vend që të festonte me shokët e skuadrës, Ronaldo u largua me vrap nga fusha

PORTUGALIA mposhti Zvicrën me rezultat 6:1 në 1/16 dhe kështu u kualifikua në çerekfinale, ku do të luajë kundër Marokut, i cili eliminoi në mënyrë sensacionale Spanjën pas një penalltie. Heroi ishte Goncalo Ramos me tre gola dhe në vend të tij në 20 minutat e fundit hyri Cristiano Ronaldo. Portugalia do të luajë në çerekfinale kundër Marokut, i cili eliminoi në mënyrë sensacionale Spanjën me penallti.

Ronaldo u fut në lojë duke ovacionet e të gjithë stadiumit, por në fund të lojës ai bëri një lëvizje që nuk do t’i shkojë mirë tifozëve të Portugalisë. Të gjithë lojtarët shkuan për të festuar me tifozët dhe vetëm Ronaldo shkoi vetëm në dhomën e zhveshjes./Gazetaere

Kategoritë
Sport