Nesër fillojnë ndeshjet e “play-off”-it në UEFA Ligën e Kampionëve

Ndeshjet e para të raundit “play-off” në turneun më të madh të nivelit të klubeve të futbollit evropian do të zhvillohen nesër dhe të mërkurën, 18 gusht.

Nesër fillon raundi i ndeshjeve të “play-off”-it në UEFA Ligën e Kampionëve.

Ndeshjet e para të raundit “play-off” në turneun më të madh të nivelit të klubeve të futbollit evropian do të zhvillohen nesër dhe të mërkurën, 18 gusht.

Ekipet që do të kualifikohen në grupe do të caktohen pas ndeshjeve kthyese më 24-25 gusht.

Ndeshjet e raundit në “play-off” që do të fillojnë në orën 21:00 janë si në vijim:

17 gusht, e martë

Monaco (Francë) – Shakhtar Donetsk (Ukrainë)

Sheriff Tiraspol (Moldavi) – Dinamo Zagreb (Kroaci)

Salzburg (Austri) – Brondby (Danimarkë)

18 gusht, e mërkurë

Benfica (Portugali) – PSV Eindhoven (Holandë)

Malmö (Suedi) – Ludogorets (Bullgari)

Young Boys (Zvicër) – Ferencvaros (Hungari)

Kategoritë
Sport