Neymar: Mund të mos luaj më kurrë për Brazilin

Futbollisti BRAZIL, Neymar ka thënë se nuk mund të garantojë se do të luajë sërish për kombëtaren pasi u eliminua në çerekfinale të Kupës së Botës nga Kroacia. “Unë nuk garantoj 100 për qind që do të kthehem në kombëtaren braziliane. Më duhet të analizoj, të mendoj pak më shumë se çfarë është e mirë për mua dhe për kombëtaren”, tha 30-vjeçari Paris Saint- Sulmuesi i Germain.

Ekipi brazilian i futbollit, i cili ishte favorit i madh, u eliminua në çerekfinale të Botërorit të Katarit, pasi humbi me penallti ndaj Kroacisë. “Sinqerisht, nuk e di. Mendoj se është keq të flas tani sepse jam i nxehtë. Ndoshta nuk po mendoj drejt,” u tha gazetarëve një Neymar emocionues. Shoku i skuadrës së Neymar, Dani Alves tha se ai nuk do të luajë më për Brazilin.

Kategoritë
Sport