Neymar:Kam qarë gjithë natën

Brazili mundi Korenë e Jugut 4-1 në ndeshjen e 16-të të Kupës së Botës 2022 dhe la gjurmë në çerekfinale.

Lojtari i yllit, Neymar, i cili u lëndua në Brazil, zuri vendin e tij në ekip pas dy ndeshjeve. Trajneri Tite e futi Neymarin në fushë në 11-shen startuese kundër Koresë së Jugut.

Futbollisti yll tregoi për përvojat e tij pas ndeshjes me Korenë e Jugut; “Isha shumë i frikësuar. Kam qarë gjithë natën. Familja ime e di se çfarë kam kaluar. Por gjithçka funksionoi në fund.”

Kategoritë
LajmeSport