Nga diagnoza në fitore, lufta e një vajze kundër kancerit në një video

Nuk është pacientja e parë me kancer që vendos të flasë për luftën e saj kundër sëmundjes, por ajo e bën atë në një mënyrë të pazakontë: Një muzikante, Tylar, ndau përvojën e saj në rrjetet sociale përmes një videoje ku ajo përshkruan aventurën e saj shëndetësore me detaje.

Ajo detajon momentet që nga diagnoza tek trajtimi i gjatë dhe i dhimbshëm, rënia e flokëve, dobësia dhe mbi të gjitha deri në momentin kur ajo fillon të rifitojë jetën e saj: të shijojë muzikën, natyrën, festat. Shoqëruesit e saj besnikë, gjatë gjithë procesit, qentë e saj nuk e braktisën kurrë.

Tylar, e cila u diagnostikua me limfomën Hodgkin, një lloj kanceri që gjendet në sistemin limfatik, dhe në fakt në fazën e katërt, tani po përgatitet të publikojë një këngë të titulluar “Chemo ” më 14/10.

Shikoni rrugëtimin e saj personal në një video:

https://www.instagram.com/reel/Ci6IZEQveG3/?utm_source=ig_embed&ig_rid=9e5fbd7e-9cc4-43f2-bd86-a7c80050f61b

Kategoritë
BotaLajme