Nga Kosova, në Superligën e Turqisë: Transferim rekord për sulmuesin

Valmir Veliu është transferuar në Superligën e Kosovës. Sulmuesi anësor, i cili ka spikatur me Llapin, firmosi me Gaziantep FK.

Klub turk ka paguar shumën e 160 mijë eurove te Llapi dhe ky është transferimi më i shtrenjtë nga kampionati dardan.

Veliu ka nënshkruar për tre sezoni me klubin turk dhe nesër do të nisë edhe stërvitjen me ekipin e ri.

Kategoritë
Sport