Nga QKUK flasin për gjendjen e 30 vjeçares që e zuri lisi: Është jashtë rrezikut për jetë

Një 30 vjeçar ka vdekur dhe një 30 vjeçare ka mbetur e lënduar sot si pasojë e rrëzimit të lisit në rrugën “Vaso Pasha”, në Prishtinë.

E lënduara është duke u trajtuar në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe është jashtë rrezikut për jetë.

“Gjendja e saj është stabile, pra është jashtë rrezikut për jetë, por ka lëndime serioze në ekstremitet e poshtme. Ende nuk kemi raport të detajuar por dyshohet për frakturë”, tha ai.

Govori shtoi se e lënduara ka edhe dhimbje të shpinës dhe dyshohet se mund të ketë lëndime të unazës.

 

Kategoritë
LajmeVendi