Nipi i Muhamed Aliut mundi kundërshtarin e tij në vetëm 100 sekonda me një nokaut shkatërrues (Video)

Nipi i legjendës së boksit Muhammad Ali Biaggio Ali Walsh (24) ka arritur një fitore të re në organizimin e PFL në eventin e organizuar në Las Vegas dhe i janë dashur vetëm 100 sekonda për të eliminuar rivalin e tij.

Ali Walsh e rrëzoi Isaiah Figueroan në raundin e dytë të sezonit të rregullt të Ligës së Luftëtarëve Profesionistë (PFL 2) dhe arbitri e shpalli fitues me nokaut teknik, duke arritur kështu triumfin e tretë të karrierës së tij MMA.

PFL është strukturuar me një sezon të rregullt dhe playoff. Gjatë vitit, dhjetë luftëtarë nga çdo kategori peshore konkurrojnë për titullin, me Ali Walsh që lufton në kategorinë e lehtë.

Biaggio është një nga dy fëmijët e Rasheda Ali, një nga vajzat (lindur në 1970) të Muhamed Ali. Vëllai i tij më i vogël Nico Walsh (22) është një boksier profesionist. Ai është i pamposhtur në tetë luftime, me fitoren e tij të fundit që erdhi shkurtin e kaluar kundër Eduardo Ayala.
Por Walsh vetëm kohët e fundit filloi MMA, dhe më parë ishte një yll futbolli i shkollës së mesme që luajti në Universitetin e Kalifornisë dhe UNLV.

Kategoritë
Sport