Nipi i Muhamed Aliut po ndërton karrierën e tij në MMA

Nipi i boksierit legjendar Muhammad Ali, Biaggio Ali Walsh, po ndërton një karrierë si model dhe tashmë është gati për luftime MMA.

Njëzet e tre vjeçari Biaggio do të performojë në eventin Rumble Under the Rims në Fusion Fight League. Vëllai i tij më i madh Nico Ali Walsh është boksier dhe ka fituar të pesë nga pesë ndeshjet e tij profesionale.

“Unë kam stërvitur MMA për dy vjet e gjysmë, por erdhi pandemia e koronavirusit dhe gjithçka ishte vonë. Unë u stërvita në garazh. Jam rritur në botën e boksit dhe jam një sulmues, por e konsideroj veten një luftëtar i kompletuar edhe pse kam filluar stërvitjen pa një bazë specifike.” – tha Biaggio.ii

Ai ende synon të merret me modeling herë pas here, por është i fokusuar në studime dhe trajnime. Ambiciet e tij janë të larta.
“Dua të bëhem kampion, pavarësisht organizimit apo promovimit. Dua të ndërtoj emrin tim dhe të vazhdoj traditën e arteve marciale të familjes time”, përfundoi Ali Walsh.

 

Kategoritë
Të ndryshme