Nis protesta e opozitës, Meta dhe Berisha bëhen bashkë para Kryeministrisë

TIRANË– Protestës së opozitës që po zhvillohet sot në Tiranë i janë bashkuar qindra qytetarë.

Në Bulevardin para kryeministrisë shihen shumë fëmijë dhe të moshuar, që kanë vendosur të marrin pjesë në protestë.

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha nga selia blu, ka shkuar mes protestuesve i shoqëruar nga deputetë të PD. Aty është takuar me kreun e PL Ilir Metën. Përpara Kryeministrië është ngritur një podium nga ku do të mbajnë fjalën përfaqësues politikë dhe të shoqërisë civile.

Kategoritë
LajmeRajoni