Një breshkë e madhe ndaloi trenat në Angli

Një breshkë e madhe afrikane e gjetur në një linjë hekurudhore ka shkaktuar një vonesë në trenat midis Norfolk dhe Kembrixhit, Angli.

Siç njoftojnë nga hekurudhat, prania e breshkës në hekurudhë ka prekur tre shërbime, dy linja janë ndërprerë, ndërsa një tren është vonuar me 20 minuta. Problemi erdhi pasi breshka u largua nga një dyqan kafshësh të dielën dhe kur u gjet, u zbulua se kishte një vrimë 76 cm në guaskën e saj pasi u godit nga një tren.

Breshka u fotografua nga pasagjerja Diane Akers e cila po udhëtonte me trenin nga Ely në Norwich.

“Ishte i madh dhe pushtoi shinat e trenit. Unë u përpoqa të kontaktoja shërbimin e trenit në Twitter dhe mesazhi u dërgua në polici,” tha Akers.

Breshka është transportuar te një veteriner për shkak të dëmtimit të predhave./Gazeta e Re

Kategoritë
BotaLajme