Një diamant me vlerë prej 800 mijë eurove është gjetur në xhepin e shtetasit indian

Një diamant me peshë 467.09 gram, i cili ishte fshehur në xhepat e pasagjerëve shtetas indianë që vinin nga Bahreini, u sekuestrua në aeroportin e Stambollit.

S.H.S, një shtetas indian, mbërriti në Stamboll nga Bahreini me aeroplan më 26 shkurt në mëngjes.

Ekipet e Departamentit të Policisë së Aeroportit të Stambollit, të dyshuara për lëvizjet e pasagjerit që kalonte pikën e kontrollit të pasaportave dhe zonën e marrjes së bagazheve, e ndoqën atë nga afër.Gjatë kontrollit trupor të pasagjerit indian, i cili u ndalua nga ekipet, u sekuestruan gjithsej 467,09 gramë diamante të përmasave dhe karateve të ndryshme në dy xhepa të veçantë të qepur posaçërisht në xhepat e djathtë dhe të majtë të pantallonave.

Pasagjeri me nënshtetësi indiane, i cili u mor në paraburgim, pas deklaratës së tij u dërgua në gjykatë për veprën penale të shkeljes së ligjit kundër kontrabandës.

Thuhet se vlera e diamanteve është mbi 800 mijë euro

https://videonuz.ensonhaber.com/izle/istanbula-gelen-hint-yolcunun-cebinden-12-milyon-tllik-pirlanta-cikti

Kategoritë
LajmeTë ndryshme