Një i vdekur dhe 21 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 të fundit ka humbur jetën një qytetar si pasojë e infektimit me koronavirus.

Bëhet e ditur se numri i rasteve pozitive gjatë 24 orëve ka shkuar në 21.

Po ashtu 88 persona janë shëruar nga ky virus.

Aktualisht janë edhe 589 raste aktive me Covid 19.

Kategoritë
LajmeVendi