Një i vdekur dhe 763 raste të reja me coronavirus

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se nga 2,030 teste të bëra në 24 orët e fundit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, 763 persona kanë rezultuar pozitiv.

MSH njofton se në 24 orët e fundit është shënuar një rast i vdekjes.Ministria po ashtu njofton se janë shëruar 213 persona, ndërsa në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 2,184.Në 24 orët e fundit janë vaksinuar 289 persona.

Kategoritë
LajmeVendi