Një mural i Kane-s është pikturuar mbi të gjithë murin në stadium dhe ai festoi atë me një gol madhështor rekord të Premiership

Turneu i parafundit i Premierligës u hap me ndeshjen mes Tottenhamit dhe Brentfordit dhe sot në rolin kryesor është ylli më i madh i klubit vendas, Harry Kane.

Dita e sotme është e veçantë për një nga sulmuesit më të mirë sot për disa arsye. Murali i parë që mori ishte në stadiumin e Tottenham Hotspur.

Një mural i tij është pikturuar mbi të gjithë murin në stadium, i cili i bën homazh rekordit më të madh të klubit në histori, pasi Kane është golashënuesi më i mirë i klubit nga Londra veriore që nga ky sezon.

U vendos që ta prezantojë muralin në një ndeshje që mund të ishte lamtumira e tij me klubin e tij mëmë. Kontrata e tij skadon verën e ardhshme dhe ky është shansi i fundit i Tottenhamit për ta shitur atë pasi, mjaft i pakënaqur, Kane do të largohet falas verën e ardhshme për shkak të dështimit të menaxhimit të klubit për ta bindur atë për qëllime serioze.

Gjatë kësaj kohe, Kane shënoi një gol fantastik për të shënuar ndeshjen e fundit në shtëpi të sezonit.

Në duelin kundër Brentford, ai shënoi një gol spektakolar nga gjuajtja e lirë në minutën e tetë. Dejan Kulusevski i bëri një pasim të shkurtër dhe Kane e goditi topin në rrjetën e David Raya.

Me këtë gol ai vendosi një rekord të ri në Premier League. Ai shënoi një gol në 25 ndeshje të ndryshme këtë sezon, të cilin askush nuk e ka arritur në një sezon, madje as golashënuesi i ri Erling Haaland.

Kategoritë
Sport