Një nga plazhet më të fshehura malazeze ishte në listën e më të mirëve të Guardian për vitin 2022

Në listën e plazheve më të mira të Guardian për vitin 2022, është gjetur një nga plazhet më të fshehura në Mal të Zi dhe është plazhi Drobni Pijesak.

Plazhi përrallor Drobni Pijesak ndodhet në një gji të fshehur nën rrugën kryesore midis Sveti Stefan dhe Petrovac.

The Guardian thekson se Riviera e Budvës është një nga xhevahiret më të mëdha në Mal të Zi. Dhe siç thonë ata, plazhi Drobni pijesak karakterizohet nga uji smerald i rrethuar me male të pyllëzuara, çadra me qira, si dhe dy restorante në plazh që ofrojnë një përzgjedhje të madhe të pjatave malazeze të pjekura në skarë.Edhe pse plazhi është vetëm rreth 12 kilometra larg Petrovacit, është shumë e bukur të arrish me makinë. Dhe është një arritje edhe më e madhe të kthehesh prej saj.

Megjithatë, ju keni gjithashtu një opsion shumë më të thjeshtë në dispozicion. Gjatë sezonit të verës, një udhëtim me varkë në këtë plazh është i disponueshëm nga drejtimi i Petrovacit dhe Budva.

Vetëm kur të kaloni të gjitha pengesat dhe të shihni detin blu bruz, rërën e imët me të cilën është mbuluar ky plazh, do ta keni të qartë se përpjekjet tuaja kanë dhënë rezultat.

Në listën e 40 plazheve më të mira për këtë vit janë përfshirë dy plazhe nga Kroacia fqinje. Bëhet fjalë për plazhin Divni në Pelješac dhe Krivica në Lošin./Gazeta e Re

Kategoritë
LajmeRajoni