Një shtetas i Bosnjës është nën rrënoja në qytetin turk të Malatya

Në rrënojat e shkaktuara nga tërmeti shkatërrues në qytetin turk të Malatya, gjendet edhe një shtetas i Bosnjë-Hercegovinës.

Siç na ka konfirmuar konsulli i BeH në Stamboll, Siniša Mihailović, ambasada e vendit tonë ka marrë informacion zyrtar se një shtetas i BeH ndodhet nën rrënojat në qytetin e Malatya.
Bëhet fjalë për një burrë me inicialet A.P., dhe konsulli është informuar nga kompania GOPA Worldwide Consultants, punonjës i së cilës është.

“Tani për tani nuk kemi më shumë informacione për gjendjen e tij. Po mundohemi të kontaktojmë me familjen e tij që të marrim më shumë informacion”, tha Mihailović.

Kategoritë
BotaLajme