Një stuhi e fortë ka përfshirë sot një pjesë të Kroacisë

Një stuhi e fortë ka përfshirë sot një pjesë të Kroacisë, përfshirë Rijekën. Në një video të postuar në rrjetet sociale, shihet se gruaja e panjohur për pak sa nuk është marrë nga era.

Rrugët ishin përmbytur tashmë në orën 10 të mëngjesit. Stuhia shpërndau banorët e Rijekës dhe turistët nga Korz dhe sheshet përreth.

https://www.facebook.com/watch/?v=5267412553355202

Në disa pjesë të qytetit dhe rrethinave të tij ka rënë breshër sa një bizele, transmeton Dnevnik.hr. Fatmirësisht nuk ka pasur probleme të mëdha në qarkullim.

Temperatura e ajrit ka rënë me dhjetë gradë, gjë që është një pije e mirëpritur pas një serie ditësh me rrezik të lartë të valës së të nxehtit në zonën e Rijekës.

Siç raporton Novi list, reshjet e shiut nesër janë të mundshme edhe në Kroaci, veçanërisht në lindje dhe jug të vendit.

Nga e enjtja rrezik mesatar për valë të nxehtit do të ketë vetëm në disa pjesë të bregdetit. Të premten do të jetë pak më e ngrohtë, por nga e shtuna do të jenë sërish të shpeshta reshjet.

Kategoritë
LajmeRajoni