Një tatuazh që tërhoqi shumë vëmendje, ja si argjentinasi përjetësoi festën e Messit

Një foto e një tatuazhi të bërë nga një tifoz i Argjentinës pas fitores së skuadrës ndaj Holandës në çerekfinale të Kupës së Botës në Katar është bërë e njohur në internet dhe ai ka përjetësuar momentin kur Lionel Messi festoi golin.

Në një ndeshje ku u shfaqën deri në 16 kartonë të verdhë, Argjentina fitoi pas një penalltie, megjithëse në fund të ndeshjes kishte një avantazh të madh prej 2:0 dhe në të vërtetë ishin afër një vendosjeje “të lehtë” në mesin e të katërtave. ekipet më të mira në botë. Megjithatë, Holanda nuk u dorëzua dhe e çoi ndeshjen në shtesë me dy gola, e më pas edhe penallti.

Pas fitores, lojtarët e Argjentinës nuk e humbën rastin për të festuar triumfin egërsisht dhe shumë prej tyre gjetën mënyrën për t’iu përgjigjur provokimeve të shumta të holandezëve para ndeshjes.
Një nga ata që me siguri tërhoqi shumë vëmendje është Lionel Messi, i cili gjatë festës u kthye drejt pankinës holandeze dhe vuri duart pas veshëve dhe një argjentinas vendosi ta përjetësojë atë moment në trupin e tij.

Së bashku me Messin, Edgar Davids dhe Louis Van Gaal janë në tatuazh, të ulur në stol dhe të pikëlluar pas humbjes së kombëtares së tyre.

Argjentina të martën do të luajë kundër Kroacisë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Botës në Katar dhe është caktuar për në orën 20:00.

Kategoritë
Sport