Një tërmet 4.7 ballë godet Bosnjë e Hercegovinën

Tërmeti u regjistrua në orën 8:07 të mëngjesit, 24 kilometra në perëndim-veriperëndim të Mostarit dhe 10 kilometra në veri-veriperëndim të Siroki Brijeg në një thellësi prej 5 kilometrash.

Një tërmet me fuqi prej 4.7 ballë ka goditur mëngjesin e sotëm Bosnjë e Hercegovinën (BeH), njoftoi Qendra sizmologjike mesdhetare evropiane (EMSC).

Tërmeti u regjistrua në orën 8:07 të mëngjesit, 24 kilometra në perëndim-veriperëndim të Mostarit dhe 10 kilometra në veri-veriperëndim të Siroki Brijeg në një thellësi prej 5 kilometrash.

Kategoritë
LajmeRajoni