Njoftoi tërheqjen nga futbolli, kujtojmë golin historik të Bale

Gareth Bale kaloi 9 vite të diskutueshme, por absolutisht të shkëlqyera në Real Madrid. Ai u transferua në kryeqytetin spanjoll në shtator 2013, dhe në pranverën e 2014 ai ndihmoi ekipin e tij të fitonte Kupën e Spanjës.

Në finale, Madridi u takua me Barcelonën, dhe në minutën e 84-të ndeshja ishte e barabartë (1:1). Dhe më pas Bale tregoi se shënimi në ndeshjet vendimtare ishte elementi i tij.

Gareth mori topin në mesin e fushës dhe ai ishte i pandalshëm. Mark Bartra u përpoq dëshpërimisht ta ndalonte, por kjo nuk e ndaloi uellsianin.

Kategoritë
LajmeSport