Ofertë rekord nga Al Hilal për Lionel Messin! Do të fitojë më shumë se Ronaldo

Al Hilal, një nga përfaqësuesit e Arabisë Saudite, ka ofruar një numër të çmendur për Lionel Messin. Kjo shifër është më shumë se paga e Cristiano Ronaldos, i cili së fundmi u transferua te Al Nassr për një tarifë rekord.

Për Lionel Messin, të cilit i skadon kontrata me Paris Saint-Germain në fund të sezonit. Al Nassr, përfaqësuesi i Arabisë Saudite, së fundmi ka shtuar në stafin e tij yllin botëror Cristiano Ronaldo. Tani mësohet se Al Hilal, rivali i tij i përhershëm në ligë, ka shtuar në listën e tij të transferimeve superyllin Lionel Messi. Ata që dëgjuan shumën që skuadra e Arabisë Saudite do të paguajë për Messin, thuajse u shtangën. Oferta e Al Hilal për Messin është më e lartë se paga rekord e Cristiano Ronaldos

Përfaqësuesja e Arabisë Saudite, Al-Hilal ofroi një çmim të çmendur për yllin botëror Lionel Messi, të cilit i skadoi kontrata në fund të sezonit me Aris Saint-Germain. Sipas raportit të CNN, Al-Hilal do t’i ofrojë superyllit 350 milionë euro në vit. Nëse Messi e pranon këtë çmim, paga që do të marrë do të jetë paga më e lartë në botën e futbollit.

Nga ana tjetër, sipas lajmeve të Calciomercato, Lionel Messi u pretendua i ngrohtë ndaj këtij transferimi dhe tarifës që do të marrë.

Kategoritë
LajmeSport