Oficerët e inteligjencës ruse dhe komandantët ushtarakë largohen nga Krimeja dhe Ukraina jugore

Në rajonet e pushtuara nga Rusia të Krimesë dhe Ukrainës jugore, përfaqësuesit rusë, oficerët e inteligjencës dhe komandantët ushtarakë kanë filluar të largohen duke u bashkuar sërish me familjet e tyre në territorin rus, sipas një deklaratë të inteligjencës mbrojtëse të Ukrainës, sipas The Guardian.

Ukraina vuri në dukje se shtetasit rusë “po përpiqeshin fshehurazi të shisnin shtëpitë e tyre dhe të evakuonin urgjentisht të afërmit e tyre nga gadishulli”.

/abcnews.al

Kategoritë
BotaLajme